Program rehabilitacji neurologicznej został zaprojektowany w celu zaspokojenia twoich indywidualnych potrzeb, w zależności od twojego konkretnego problemu lub choroby. Urazy, infekcje, choroby zwyrodnieniowe, defekty strukturalne, nowotwory i zaburzenia układu krążenia mogą osłabiać układ nerwowy.
Schorzenia, które mogą odnieść korzyść z rehabilitacji neurologicznej obejmują:
- Zaburzenia naczyniowe, takie jak udary niedokrwienne (spowodowane przez skrzepy krwi),
- udary krwotoczne (spowodowane krwawieniem w mózgu), krwiak podtwardówkowy i przemijające napady niedokrwienne.
- Infekcje, takie jak zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, polio i ropnie mózgu.
- Urazy, takie jak uszkodzenie mózgu i rdzenia kręgowego.
Zaburzenia strukturalne i nerwowo-mięśniowe, takie jak porażenie Bella, spondyloza szyjna, zespół cieśni nadgarstka, guzy mózgu lub rdzenia kręgowego, neuropatia obwodowa, dystrofia mięśniowa, miastenia gravis i zespół Guillain-Barré. - Zaburzenia czynnościowe, takie jak ból głowy, napad padaczkowy, zawroty głowy i nerwobóle.
- Choroby zwyrodnieniowe, takie jak choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, stwardnienie zanikowe boczne (ALS), choroba Alzheimera i pląsawica Huntingtona.

Aby osiągnąć cele, neurologiczny program rehabilitacji może obejmować:
- Pomoc w codziennych czynnościach (ADL), takich jak jedzenie, ubieranie, kąpanie, toalety, pismo ręczne, gotowanie i podstawowe sprzątanie.
- Działania mające na celu poprawę mobilności, kontrolę mięśni, chód i równowagę.
- Programy ćwiczeń usprawniających ruchomość, zapobieganie lub zmniejszanie osłabieni spowodowane brakiem użycia, kontrola spastyczności i bólu oraz utrzymanie prawidłowego zakres ruchu.
- Zarządzanie bólem.
Jesteś z Wrocławia, i interesuję cię rehabilitacja neurologiczna? Skontaktuj się ze mną za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce kontakt i umów na rehabilitację domową