Taśmy kineziotaping to cienka, elastyczna, wodoodporna taśma bawełniana, która służy do leczenia różnych urazów. Jest mniej więcej tak gruba i rozciągliwa, jak ludzka skóra, więc jest świetną, nieograniczającą alternatywą do wszelkiego zastosowania. Ma również siatkowy wzór, dzięki czemu jest oddychająca.

Kinezjotaping może być stosowany na setki sposobów i ma zdolność do ponownego kształcenia układu nerwowo-mięśniowego, zmniejszenia bólu i stanu zapalnego, poprawy wydajności, zapobiegania urazom, promowania dobrego krążenia i leczenia.

Wyszkolony terapeuta przyjrzy się twojemu urazowi i przygotuje plan oklejania. Taśmę można stosować z różnym napięciem w celu ustabilizowania dotkniętego obszaru. Ponieważ taśma wykonana jest z rozciągliwej bawełny, jest bardzo mocna. Zapewnia to wsparcie i nadal pozwala na swobodne wykonywanie ruchu.

Certyfikowany terapeuta naklei taśmę na dotkniętym obszarze, a następnie pociera ją, aby aktywować klej. Taśma delikatnie unosi skórę i umożliwia zwiększony przepływ krwi między skórą a dotkniętym obszarem mięśni poniżej przez co likwiduje dolegliwości bólowe.

Cztery główne cele kinezjotapingu:

  • Wspomaganie mięśni: poprawia zdolność do poruszania osłabionych mięśni i zmniejszanie bólu.
  • Poprawia krążenie krwi: delikatnie unosząc skórę, aby umożliwić zwiększony przepływ krwi.
  • Pobudza gojenie stanu zapalnego: promuje gojenie w sposób naturalny.
  • Poprawia problem ze stawami: zwiększony zakres ruchu .

Kinezjotaping jest bardzo pomocy w terapii manulanej. Dzięki niemu mięśnie i więzadła w pobliżu mogą się szybciej regenerować i jest lepsza stabilizacja obszarów, które zostały zmanipulowane podczas sesji terapeutycznej.

Kinezotaping Wrocław
Kinezjotaping w rehabilitacji domowej we Wrocławiu

Kinezjotaping może również pomóc w prawidłowym ustawieniu części ciałą. Ponieważ taśma może być stosowana z różnymi ilościami napięcia, poprzez odpowiednie pociągnie za mięśnie może kierować konkretną część ciała z powrotem na swoje miejsce. Dzięki prawidłowem ustawieniu ciałą może pomóc zmniejszyć bolesność stawów.

Kinezjotaping może zmniejszyć ból w niektórych obszarach ciała. Po nałożeniu na dotknięty obszar taśma może odprowadzić obrzęk od opuchlizny lub zmniejszyć napięcie, które powoduje ból.

Taśma może również być stosowana zapobiegawczo w przypadku urazów. Jeśli sportowiec wie, że ma tendencję do kontuzji i potrzebo trochę większej stabilności np. barku lub wsparcie kolan, taping przed zawodami może być mądrą decyzją.

Jesteś z Wrocławia, i interesuję cię kinezjotaping? Skontaktuj się ze mną za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce kontakt i umów na rehabilitację domową.